SPŁYWY KAJAKOWE RURZYCĄ - Organizowanie spływów na kajakach rzeka Rurzyca - wynajem wypożyczalnia kajaków Rurzyca.

tanie spływy kajakowe rzeka Rurzyca wynajem wypożyczanie kajaków na rzece Rurzycy cennik
Spływy kajakowe Rurzyca

Rurzyca jest prawym dopływem Gwdy, który odprowadza wody sześciu bardzo urokliwych, wąskich, otoczonych lasem jezior położonych w głębokiej rynnie polodowcowej. Rzeka wypływa z najmniejszego z nich j. Krępsko Małe, a wpada we wsi Krępsko do Gwdy, którą płynąc 6 km dopłyniemy do naszej bazy w Dobrzycy.

Szlak rzeki Rurzycy dostępny jest na spływy kajakowe na całej swej długości, ale jedynym dogodnym miejscem by zwodować kajaki jest osada Trzebieszki (leżąca na trasie Wałcz – Jastrowie). Chcąc „zaliczyć” cały szlak i obejrzeć niezwykle interesujący rezerwat przyrody „Diabli Skok” należy popłynąć w górę rzeki (0,5 km) do jeziora Krępsko Długie. Na północnym krańcu widać strugę, którą płynąc (0,9 km) wypłyniemy na j. Krępsko Mały, gdzie na jego północno-zachodnim brzegu wyznaczono rezerwat „Diabli Skok”.

Po powrocie do Trzebieszek płyniemy dalej przez jeziora: Trzebieszki, Krępsko Górne i Krępsko Średnie. W połowie jego długości na lewym brzegu znajduje, się niewielka polanka z krzyżem i obeliskiem upamiętniający pobyt latem 1978 Karola Wojtyły i ostatni spływ przed wyborem na papieża. Z tej okazji szlak nosi nazwę „Szlak kajakowy im. Jana Pawła II”.

Na końcu tego jeziora na prawym brzegu znajduje się stanica Wrzosy – jedyne dogodne miejsce do biwakowania na szlaku z przyzwoitymi warunkami socjalnymi.

Płynąc dalej mijamy mały mostek i wypływamy na ostatnie niewielkie jezioro Dębno. Dalej płyniemy najpiękniejszym odcinkiem rzeki mijając rezerwat przyrody „Smolary” oraz dwa ciekawe mosty. Następnie dopływamy już do Krępska gdzie napotykamy dwie „przenoski”. Spływ można zakończyć na drugiej z nich, lub płynąć dalej do rzeki Gwdy.

Rurzyca jest jednym z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce, bardzo malowniczy i urozmaicony, o niezwykle czystej wodzie (I kl. czystości), na całej swej długości otoczony pięknymi lasami.

Spływ kajakowy Rurzycą jest łatwy, bez większych przeszkód i świetnie nadaje się dla mało zaawansowanych kajakarzy oraz rodzin z dziećmi.

Długość rzeki 25 km

Miejsca wodowania i lądowania:

  • 20 km – Trzebieszki
  • 12 km – Płytnica – stanica Wrzosy
  • 0 km – Krępsko
40 km od bazy
20 km
5 km

Czas potrzebny na przebycie całej trasy – 1-2 dni

Strona www wykonana przez:

tworzenie stron www na telefony i tablety

Jesteśmy również na:

Kajaki - Dane Kontaktowe

  • home - Właściciel: Krzysztof Stadnik
  • phone - Tel. +48 508 285 883
  • mail - e-mail: kontakt.kajaki4u@gmail.com
  • map- Adres:Ul. Staromiejska 70/16 64-920 Piła